preloader

Search Here

Yüksek Gerilim Şalt Tesisleri

Yüksek Gerilim Şalt Tesisleri ;

Elektrik enerjisi santrallerde (Termik Santraller, Güneş Santralleri, Rüzgar Santralleri, Hidroelektrik Santraller ve Nükleer Santraller) üretildikten sonra abonelere ulaşana kadar farklı işlemlerden geçer. Önce enerji santralleri çıkışında elektrik enerjisinin gerilimi yükseltilir. Yükseltilen gerilim enerji nakil hatlarıyla şehir ve kasabaların girişinde tesis edilen indirici merkezlerine ulaşır. Bu merkezlerde 154 kV Yüksek Gerilim (YG) düşürülerek 36 kV Orta Gerilim (OG) haline dönüştürülür. Sonra anahtarlama ve koruma elemanlarıyla ( Metal Mahfazalı Modüler Hücreler ) transformatörlere iletilir ve Alçak Gerilime çevrilir. Alçak Gerilime dönüşen enerji ile okullar, hastaneler, konutlar vb. alanlar beslenir. Bu işlemler yerine getirilirken çeşitli büyüklükte ve özellikte trafolar kullanılır.Bu anahtarlama elemanları, trafolar ve Alçak Gerilim (AG) panolarının monte edildiği MOD Tipi binalara ve Beton Köşklere trafo merkezleri denir.

Teklif hazırlama bölümümüzün koordinasyonunda, proje hazırlama ve imalat bölümlerimizde çalışan uzman kadromuz ile siz değerli müşterilerimize ihale öncesi ve sonrası teknik destek, bütçesel çalışma, pano görünüşleri ve yerleşimleri gibi servisler büyük bir titizlikle sağlanmaktadır.

 

Elektrik Mühendisi, Kenan ERPİR

0(532)4534323 kva@kva.com.tr

Ücretsiz Bilgi

client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo client-logo